Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:0 (03.08.2019)

Две седмици преди откриването на Бундеслигата, традиционно се игра мачът за Суперкупата на Германия между отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен. Двубоят се проведе на Сигнал Идуна Парк, като домакините заслужено победиха с 2:0. Баварският колос определено още не е навлязъл в желаната форма, но време за това има.
Мачът бе приятен за гледане и зареден с уместна доза напрежение. Баварците имаха своите силни моменти, като в края на първото полувреме вече тотално доминираха и по всичко личеше, че ще грабнат трофея. Втората част обаче поднесе изненада, защото играчите на Борусия бяха по-бързи и по-хитри и благодарение на попаденията на Пако Алкасер и Джейдън Санчо успяха да преборят именития противник.
Иначе и двата тима допускаха грешки, което е нормално, с оглед на това, че първенството още не е започнало. Нещата ще стават по-добри и се надявам тези два отбора да направят добри кампании, особено Байерн!